Dag 1 : Vrijdag 23 december 2011: Brussel – Kuusamo.
Lijnvluchten Brussel-Helsinki 11.40u-15.15u* en Helsinki-Kuusamo 19.30u-20.45u*. In Kuusamo transfer naar het hotel van uw keuze. Diner en overnachting.
Dag 2: Zaterdag 24 december 2011: rendierfarm - sneeuwschoenentocht - ijsvissen.
Ontbijt in het hotel. Na het ontbijt starten we dit uniek verblijf in Lapland met een sneeuwscootertocht van ongeveer 30 kilometer met een stop onderweg in een rendierboerderij. De rendierboer leidt u rond en legt alles uit over het leven op de boerderij. U kan uw kunnen testen in het Laps lasso werpen en dan mag u een kort tochtje maken met een rendierslede om het gevoel te leren kennen.
Bij terugkomst ontvangt u een rendierrijbewijs en wat zoets bij de koffie. Facultatieve lunch. Namiddag transfer met de wagen naar het dorp Lisakki voor een sneeuwschoenenwandeling van een kilometer naar het bos en het bevroren meer. Hier test u uw geluk met het ijsvissen. Terug in het hotel is het tijd om je klaar te maken voor een typisch Fins kerstmenu. Verwacht echter geen overdadige culinaire toestanden. Overnachting in het hotel.
Dag 3: Zondag 25 december 2011: husky express.
Ontbijt. Na het ontbijt wordt u opgehaald en naar de huskyfarm gebracht.
Hier leert u de vriendelijke, enthousiaste husky's kennen en vertelt de musher u alles over het leven van de husky's en hoe ze getraind worden. Daarna krijgt u een initiatie in hoe u met de huskyslede moet rijden en dan bent u vertrokken voor een onvergetelijke tocht van 20 km. Bij terugkeer op de huskyfarm wachten u warme drankjes en snacks bij het open vuur. Vrije tijd.
's Avonds is er in het hotel een typisch Finse maaltijd voorzien. Overnachting in het hotel.
Dag 4: Maandag 26 december 2011.
Ontbijt in het hotel. Vrije tijd voor een laatste wandeling en dan wordt u naar de luchthaven gebracht. Retourvluchten Kuusamo-Helsinki 13.20-15.10* en Helsinki-Brussel 16.40-18.20u*.
Keuze uit 2 hotels:
1. Sokos Hotel Kuusamo***
Ligging.
Gelegen in het centrum van Kuusamo. Op 20 minuten rijden van het skigebied van Ruka. Er is een regelmatige lijnverbinding tussen Kuusamo en Ruka. 6 km van de luchthaven.
Faciliteiten.
Een modern hotel met ruim Ruska restaurant met uitstekende keuken met Noordelijke en plaatselijke delicatessen, een gezellige bar en 5 sauna’s. In het restaurant vinden elke week enkele optredens plaats. Gratis parking aan het hotel.
Accommodatie.
81 kamers met televisie, broekenpers, minibar, airconditioning en badkamer met douche/WC. Niet rokers kamers op aanvraag.
Type A: tweepersoonskamer
Type B: familiekamer (max. 2 volw. + 2 kinderen 4-14j.in extra sofa bedden)
Type C: single kamer.
Prijzen per persoon, per arrangement 2011.
| Aantal personen / Kamertype |
Prijzen |
| 1 volwassene in tweepersoonskamer |
€ 1495 |
| 1 volwassene in single kamer |
€ 1640 |
| Maximum 2 kinderen 4-14j. in extra bed in een suite |
€ 1025 |
| Toeslag suite voor volwassenen |
€ 245 |
2. Hotel Rantasipi Rukahovi*** Ruka
Ligging.
Midden in het centrum van Ruka, dadelijk aan de skiliften en het commerciële centrum.
Faciliteiten.
Dit comfortabele hotel is een aanrader als u een berghotel zoekt met een goede keuken. Het hotel bestaat uit 2 delen: het oude gedeelte met de standaard kamers en restaurant Rukahovi, SkiPub Karaoke en de Tellu Night nachtclub en het nieuwe gedeelte met de superior kamers, restaurant Kalitiokivi, bar Karhubaari en de lobby. Voor uw gemak biedt het hotel 2 liften, babysitservice, sauna en parking.
Accommodatie.
De 189 kamers zijn uitgeust met airconditioning, TV met videokanaal, radio, telefoon, minibar en badkamer met bad of douche en haardroger. Rokers kamers op aanvraag.
Type B: superior kamers
Type C: single kamer.
Prijzen per persoon, per arrangement 2011.
| Aantal personen / Kamertype |
Prijzen |
| 1 volwassene in tweepersoonskamer |
€ 1625 |
| 1 volwassene in single kamer |
€ 1779 |
Inbegrepen in het kerstreis programma Kuusamo Finland - Lapland.
• Lijnvluchten met Finnair Brussel -Kuusamo - Brussel
• Luchthavenbelastingen ( € 122,75 p/p zoals bekend op 10/6/11)
• Transfers van Kuusamo luchthaven – Hotel – Kuusamo luchthaven
• 3 overnachtingen in het hotel van uw keuze
• diner op 23, 24 en 25/12
• excursies vermeld in het arrangement inclusief transfers vanaf en tot het pick up punt
• thermische kledij gedurende tijdens de safari's (overall, laarzen, sokken, muts en handschoenen)
• Engelstalige gids tijdens de uitstappen en activiteiten die starten vanaf het hotel.
• BTW en belastingen.
Niet inbegrepen in het programma.
• persoonlijke uitgaven en niet-inbegrepen maaltijden.
• dranken bij de maaltijden
• niet vermelde maaltijden
Info.
- Vliegschema's van de vluchten zijn steeds onder voorbehoud
- Ter plaatse kan er beslist worden de route of timing van de excursies te wijzigen omwille van de weersomstandigheden of om veiligheidsredenen.
- Kinderen onder 4 jaar worden niet geaccepteerd omwille van de weersomstandigheden.
Annuleringsvoorwaarden.
Door de zeer grote wereldwijde vraag naar de Kerst- en Nieuwjaarsperiode in Finland (Fins Lapland) gelden voor deze reis uitzonderlijke annuleringsvoorwaarden.
Bij annulering van uw reis betaalt u steeds de volgende annuleringskosten:
- Annulering tussen 1/8 en 1/10/2011: 50% van de totale reissom
- Annulering tussen 1/10 en aankomstdatum: 100% van de totale reissom
Het is daarom aangeraden een annuleringsverzekering van 4,80% van uw reissom af te sluiten bij de reservering van uw reis.
Ook een reisverzekering voor 5,80% van de reissom behoort tot de mogelijkheden.