North Coast 500 trail

Autorondreis in Schotland met eigen auto
Je bent hier:

Autorondreis in Schotland (10 dagen / 9 nachten)

v.a. € 1131,00 per persoon, per rondreis

Ontdek de ultieme Schotse autorondreis met de North Coast 500, een rondreis vol adembenemende landschappen en onvergetelijke ervaringen. Start in Inverness, de hoofdstad van de Highlands, en volg de route langs iconische plekken zoals Loch Ness, de ruige westkust, en de spectaculaire bergpassen van Applecross.

Onderweg geniet je van activiteiten zoals dolfijnen spotten, strandwandelingen en het verkennen van historische kastelen zoals Dunrobin Castle. Beleef de ongerepte natuur van de Highlands, van de Fairy Pools op Skye tot de indrukwekkende kliffen bij Cape Wrath.

Dag 1 - Begin rondreis Schotland: Inverness - Loch Ness (40-70 km)

Na aankomst in Inverness ga je op weg naar Drumnadrochit en het Loch Ness Centre. Hier ontdek je alles over het mysterie van het monster van Loch Ness en de geschiedenis van het meer. Vanuit Drumnadrochit kan je een boottocht ondernemen op Loch Ness, een ontspannen manier om van het meer te genieten. Bezoek de kasteelruïne van Urquhart Castle, die prachtige gelegen is aan het meer en een indrukwekkend uitzicht biedt over Loch Ness. Overnachting in de regio Drumnadrochit/Fort Augustus.

Dag 2: Loch Ness - Kyle of Lochalsh/Isle of Skye (95-120 km)

Begin de dag in Fort Augustus met een bezoek aan de sluizen van het Caledonian Canal. Dit indrukwekkende systeem van sluizen is een populaire trekpleister en biedt een mooi uitzicht op de kanalen en boten die passeren. Vervolg je reis westwaarts en rijd langs Loch Cluanie, een schilderachtig meer omringd door bergen. Maak een korte fotostop om van het landschap te genieten en enkele foto’s te maken van het weidse uitzicht.

Rijd door de prachtige Glen Shiel, een dal met indrukwekkende bergen en een rijke geschiedenis. Dit gebied is bekend om zijn historische veldslagen en heeft talloze wandelmogelijkheden voor korte en langere wandelingen. Vlak voor Kyle of Lochalsh ligt het iconische Eilean Donan Castle, een van de meest gefotografeerde kastelen in Schotland. Dit kasteel ligt op een klein eilandje en biedt spectaculaire uitzichten over Loch Duich.

Rijd langs Loch Duich, met uitzicht op de imposante Five Sisters of Kintail. Kyle of Lochalsh is de toegangspoort naar het eiland Skye. Overnachting in de regio Kyle of Lochalsh/Isle of Skye.

Dag 3: Isle of Skye

Maak vandaag een ritje over het mooie Skye, wandel langs de verbazingwekkende Fairy Pools, bezoek Dunvegan of Armadale Castle, maar geniet vooral van het prachtige landschap rond de beroemde Old Man of Storr en de uitzonderlijke zeezichten zoals bijvoorbeeld aan Kilt Rock. Overnachting in Kyle of Lochalsh/Skye.

Dag 4: Kyle of Lochalsh - Gairloch/Ullapool

Start de dag in Kyle of Lochalsh en neem na Shieldaig de spectaculaire kustweg naar Applecross voor een prachtig uitzicht over de Inner Sound. Via de indrukwekkende Bealach Na Ba-bergpas met zijn scherpe haarspeldbochten rijd je verder richting Gairloch, waar je bij Big Sands Beach kunt genieten van een uitzicht op de Isle of Skye en de Hebriden. Bezoek de bijzondere Inverewe Gardens aan Loch Ewe, een groene oase met exotische planten uit alle windstreken. Vervolgens passeer je de Ardessie Waterfalls, die je vanaf de weg kunt bewonderen.

Voor je in Ullapool aan komt kan je afslaan richting Corrieshalloch Gorge National Nature Reserve. Corrieshalloch is een canyon die uitgesleten werd door smeltwater van een gletsjer uit de ijstijd. De rivier de Droma stroomt door de canyon en vormt over een afstand van een goede kilometer een serie watervallen om een hoogteverschil van 100 meter te overbruggen.

De hoogste waterval is de 45 meter hoge Measach. Je hebt de keuze uit verschillende wandelpaden langsheen de canyon met een victoriaanse hangbrug, een uitzichtspunt waar je mond van open valt terwijl je geniet van het volledige spektakel van de canyon. Neem er je tijd voor  Eindig je dag in Ullapool.

Dag 5: Ullapool - Assynt (60-90 km)

Eerste stop van de dag aan de Ardvreck Castle ruïnes aan de oever van Loch Assynt. Deze kasteelruïne lijkt wel een scène uit een sprookje. Vervolg je reis langs Loch Assynt, waar je kunt genieten van de prachtige uitzichten. Vanuit hier rijd je naar het dorpje Lochinver, dat wordt omringd door de indrukwekkende bergen Suilven en Canisp. Lochinver is een ideale plek voor een pauze en biedt de kans om wat lokale specialiteiten te proeven of inkopen te doen.

Na Lochinver volg je de route verder richting Achmelvich Bay, waar je een van de kleinste kastelen van Europa kunt verkennen, Hermit’s Castle. Dit ligt op een steenworp afstand van het strand. Vervolg de schilderachtige B869-route via Clachtoll Beach en verder naar Stoer.

Als je tijd hebt, neem dan een korte omweg naar Culkein en de Point of Stoer voor een fantastisch uitzicht op de Old Man of Stoer, een iconische rotsformatie aan de kust. Ga vervolgens verder naar Drumbeg, waar je kunt stoppen bij de Drumbeg Stores. Whisky-liefhebbers kunnen hier een exclusieve fles Drumbeg Whisky bemachtigen en andere lokale producten en geschenkjes vinden. Overnachting in de regio Lochinver/Drumbeg.

Dag 6: Assynt - Sutherland (110-135 km)

Afhankelijk van je overnachting gisterenavond rijdt je vandaag via Drumbeg naar de indrukwekkende Kylesku Bridge. Hier kan je stoppen om het uitzicht over de monding van Loch a’ Chàirn Bhàin te bewonderen. Hier zie je ook regelmatig zeehonden.

Wat verder op de North Coast 500 ligt Scourie van waaruit je gemakkelijk excursies kan maken naar Handa Island, een beschermd eiland en walhalla voor vogelspotters. Maar de baai van Scourie is ook bekend voor zijn mooi zandstrand met rustige turquoise wateren en prachtige wandelpaden langs de kust. Hier en in Fanagmore vind je het authentieke en ongerepte Schotland. Nu zit je echt middenin het mooiste stuk ongerepte natuur van de route. Stop regelmatig en geniet er van. Overnachting in de regio Durness/Tongue.

Dag 7: Durness/Tongue

Vandaag staat in het teken van Smoo Cave, een indrukwekkende kalkstenen zeegrot, beroemd om zijn grote ingang en de prachtige waterval binnenin. Je kunt de grot te voet verkennen. Balnakeil Beach, nabij Durness, staat bekend om zijn uitgestrekte witte zandstranden met uitzicht op de indrukwekkende kliffen van het nabijgelegen Cape Wrath. Het is een rustige plek die perfect is voor lange strandwandelingen.

Faraid Head ligt iets verderop en biedt een adembenemende wandeling langs zandduinen en steile kliffen, met panoramische uitzichten over de Atlantische Oceaan. Het is een ideale plek voor natuurliefhebbers, want het gebied is rijk aan zeevogels, en het voelt werkelijk als het einde van de wereld vanwege de afgelegen ligging en weidse uitzichten.

Tussen Durness en Tongue heb je prachtige uitzichten op Loch Eriboll, Ben Loyal en Ben Hope. Overnachting in de regio Durness/Tongue.

Dag 8: Durness/Tongue - Golspie regio (90-135 km)

Bij Tongue ga je van de North Coast 500 af en draai je landinwaarts richting het zuiden. Voorzie een stop aan het Loch Craggie viewpoint en geniet van het uitzicht.

Maar ook tijdens het rijden wordt je verwend met onvergetelijke uitzichten op Ben en Loch Loyal. Deze rit biedt een afgelegen, serene ervaring met schitterende vergezichten waarin de natuur een hoofdrol speelt. De rustige dorpen onderweg bieden een blik op het leven in de Highlands. Stop onderweg in Altnaharra of Lairg voor de lunch. I

n Lairg kan je de afslag nemen naar de Falls of Shin waar je in het voorjaar en de zomer de zalmen kunt zien springen terwijl ze stroomopwaarts zwemmen. Er is ook een bezoekerscentrum met cafetaria, wandelpaden en picknickplekken. Overnachting in de omgeving van Golspie/Brora.

Dag 9: Golspie/Brora/Dornoch - Inverness

Vanmorgen bezoek je in Golspie het prachtige Dunrobin Castle, dit kasteel in Franse stijl is sinds de jaren 1300 de thuis van de Sutherland clan. Verken het kasteel, de prachtige tuinen en het valkenhuis op deze spectaculaire locatie en vergeet niet de obligate foto aan de mooie fontein. Namiddag kan je in Inverness vanaf het Castle vieuwpoint genieten van het mooi panorama over de stad of gaan wandelen langs de rivier de Ness en de schilderachtige Ness Islands.

Of je bezoekt St Andrews Cathedral of het Inverness Museum and Art Gallery. Liever wat shoppen? Neem dan zeker een kijkje in de Victorian Market. Ook in de directe omgeving van Inverness zijn er nog heel wat historische en natuurlijke bezienswaardigheden die de moeite waard zijn. Overnachting in Inverness.

Dag 10: Einde van de autorondreis Schotland

Vandaag eindigt deze mooie autorondreis in Schotland. Het is tijd om afscheid te nemen van Schotland.

Vervoer

Deze rondreis in Schotland kan gecombineerd worden met vluchten en huurauto.

Accommodatie

Deze autorondreis wordt aangeboden in een mix van 5 nachten in hotels en 4 nachten in B&B’s, die bevestigd worden bij reservering. De overnachtingsadressen kunnen tot 20 km van de aangeduide plaats liggen.

Enkele voorbeelden van B&B’s:
Whitehouse B&B, Ballintoy B&B, Carrick B&B, Solas Or B&B, Creagan Guesthouse, Tigh na Sith Guesthouse, Croft 338 B&B, Aiden House of gelijkwaardig.

Enkele voorbeelden van 3* hotels:
The Loch Ness Hotel, The Inch Hotel, Kyle Hotel, Balmacara Hotel, Dunollie Hotel, The Royal Hotel Ullapool, Gairloch Highland, Drumbeg Hotel, Ben Loyal Hotel, Golspie Inn, The Salt House, Royal Highland of gelijkwaardig.

Inbegrepen

In deze autorondreis in Schotland is inbegrepen:
» 9 overnachtingen
» 9 x ontbijt
» Entreeticket voor Dunrobin Castle
» Bijdrage Garantiefonds
» Reisdocumentatie
» BTW

Niet inbegrepen

» Vervoer naar en in Schotland
» Ferry´s
» Niet-vermelde entreegelden
» Niet-vermelde maaltijden en drankjes
» Persoonlijke uitgaven tijdens de autorondreis
» Verzekeringen

Prijs per persoon

Kamer en ontbijt

2pk

Max. 1 kind 4-12j.

A: 1/4-30/4/25

1131

553

B: 1/5-31/5/25

1171

573

C: 1/6-30/6/25

1318

647

D: 1/7-31/7/25

1523

749

E: 1/8-31/8/25

1536

756

F: 1/9-30/9/25

1415

695

G: 1/10-31/10/25

1192

584

Toeslag single:€ 934
Korting 3de volw.:€ 93

Vraag reisofferte aan:


    VliegtuigFerryHuurautonvt

    • = verplicht veld

    Voordelen

    » Geen boekingskosten
    » Garantiefonds Reizen
    » Veilig betalen

    Klantenservice

    » info@feel2travel.nl
    » NL: 0032 54 326 981
    » BE: 054 326 981

    Openingstijden:
    » ma t/m vr: 9.30 – 18.00u
    » za: 9.30 – 12.30u